Sok ember számára a PPC egyet jelent a Google Adwords fogalmával. Azonban ma már nem beszélhetünk PPC-ről anélkül, hogy ne említenénk meg a Social Médiát is. A legnagyobb közösségi platformok, mint a Facebook, Linkedin vagy a Twitter, számos hirdetési lehetőségekkel rendelkeznek, melyek lehetővé teszik egy adott közösség megszólítását, elérését.

1. Facebook PPC
Ma már nem csak arra szolgál, hogy beszélgessünk a barátokkal vagy, hogy elmeséljük mi történt a múlt hétvégén. A hirdetők szemszögéből a Facebook talán az egyik legelterjedtebb, felhasználóbarát felülettel rendelkező hirdetési platform, hiszen a hirdetési formátumok lehetővé teszik, hogy a képet és szöveget együtt, egyszerre jelenítsük meg.
A Facebook hirdetései CPC vagy CPM alapon működnek, vagyis a kattintások / látogatások számát számoljuk. Íme, néhány fontosabb mérőszám, amit nem szabad szem elől téveszteni:
- Elérés (reach): azoknak a felhasználóknak a számát mutatja, akik látták a hirdetést
- Gyakoriság (frequency): ahányszor egy felhasználónak megjelent a hirdetés
- Kapcsolatok (connections): azoknak a felhasználóknak a számát mutatja, akik a hirdetés által váltak rajongókká
- Átkattintási arány (CTR): kattintások száma / Facebook megjelenések száma
- Egyedi kattintás (unique click): azoknak az egyedi felhasználóknak a számát mutatja, akik látták a hirdetést
- Egyedi átkattintási arány (uCTR): egyedi látogatók száma / elért egyedi felhasználók száma
2. LinkedIn PPC
A LinkedIn hirdetési platformja lehetővé teszi a hirdetők számára, hogy kihasználják ezeket a szakmai adatokat, így pontosan meg tudják célozni a potenciális ügyfeleiket. Arról nem beszélve, hogy olyan, szakmailag elismert tábor lesz a közönségünk, melyek közül sokan komolyabb befolyással is rendelkeznek.
A következő lépéshez fontos tudnunk, hogy kiket is szeretnénk célozni. Az alábbi célzási lehetőségek közül választhatunk:
- Location (Helyszín)
- Company (Vállalat)
- Job title (Munkakör megnevezés)
- School (Iskola)
- Skills (Készségek)
- Group (Csoport)
- Gender (Nem)
- Age (Kor)
A kampányoknál CPC és CPM alapú ajánlattételek közül választhatunk: ezeket a kampány indításakor érdemes a rendszer által javasoltak szerint beállítani.
3. Twitter PPC
Akárcsak a többi közösségi hirdetések esetében, a hirdetők kapcsolatot tudnak létesíteni a fogyasztóikkal és megoszthatják velük üzenetüket. Azonban a felhasználók elérése lényegében nagyobb, hiszen a hirdetések asztali számítógépeken és mobil eszközökön is elérhetőek.
- Promoted Tweets (Támogatott tweetek): érdeklődésen alapuló célzás, mely lehetővé teszi, hogy az általad választott Twitter felhasználókat az internetezési szokásaik alapján érd el. A hirdetések árazása költség / elkötelezettség (CPE) alapon történik, vagyis a hirdető akkor fizet, ha a következő műveletek valamelyikét végrehajtják: kattint, retweet-el, válaszol vagy hozzáadja a kedvencekhez.
- Promoted Accounts (Támogatott fiókok): a célja szintén a releváns követők számának a növelése. Ezek a hirdetések a keresési eredmények között szerepelnek, a Who To Follow részen belül. A hirdetések ára a költség / követő (CPF) alapján történik, azaz a hirdető csak akkor fizet, ha új követőt szerzett.
- Lead Generation Cards (Lead generáló kártyák): vállalatok számára a Twitter kifejlesztett egy olyan funkciót, melyekkel a követőiktől össze tudják gyűjteni az alapvető adataikat, mint például valódi és felhasználói név, e-mail cím. Ez a kártya tartalmazza a promoted tweets-t, egy rövid leírást, call-to-action gombot, és bónuszként egy hozzáadott képet. Ezek a hirdetési formátumok megjelennek a twitter.com oldalán, valamint iOS és Android ügyfeleknek is.
Kísérletezgetni természetes bármelyik hirdetési platformon lehet, így össze tudod hasonlítani az eredményeket, hogy mely rendszerek valósítják meg jobban a várt igényeidet. Ha segítségre lenne szükségetek, keressetek minket bizalommal!