Ez az egyik olyan kérdés, amelyet gyakran feltesznek a marketing szakemberek. Vagyis, hogy a marketingre szánt keretösszeget SEO-ra vagy PPC-re fordítsuk, vagy esetleg tanácsosabb lenne a kettő között elosztani erőforrásainkat.
A válasz sok mindentől függ, többek között:
- Milyen eredményei vannak a jelenlegi vállalkozásnak?
- Milyen költségvetés áll rendelkezésre, amit marketingre lehet fordítani?
- Mi a cég profilja?
- Mik az üzleti célok?
Ezek után merül fel a kérdés: vajon jobb-e, ha a kattintásokért fizetsz és a PPC hirdetésekkel kerülsz a Google keresési eredmények élére, vagy esetleg kifizetődőbb, ha inkább egy hosszabb távú organikus, vagyis SEO stratégiába fekteted a pénzed és az energiád?
A döntés meghozatalához meg kell értened a SEO és a PPC előnyeit, illetve hátrányait, valamint azt, hogy miként tud ez a két terület együttműködni a vállalkozásod növekedése érdekében.
Azt is érdemes kiemelni, hogy a PPC Google optimalizálás nélkül szinte biztosan többe fog kerülni, hiszen, ha lassan töltődik be a weboldalad vagy nincs mobilra is optimalizálva a landing oldalad, akkor az alacsony minőségi mutató növelni fogja a CPC költségeket.
SEO
A SEO folyamatos beruházást igényel. Előfordulhat, hogy alkalmanként fejlesztésekre lesz szükséged és azt is érdemes szem előtt tartanod, hogy webhelyed soha nem lesz 100%-osan “optimalizálva”.
A folyamatos SEO stratégia magába foglalja:
- a technikai SEO beállításokat (on-site SEO),
- a tartalom készítést,
- a linképítést (off-site SEO),
- az adatelemzést,
- és a folyamatos SEO auditokat.
A SEO időigényes és az eredményességet befolyásolhatja az a több száz algoritmus frissítés, amelyet a Google évente végrehajt.
PPC
A PPC Google Ads hirdetésekkel szinte azonnali eredményeket érhetsz el. Nyomon követheted a honlapod forgalmát, a kattintásokat és konverziókat.
SEO vs PPC
- Ha gyorsan szeretnél eredményeket elérni – bármennyibe is kerül – válaszd a PPC hirdetéseket.
- Ha már más forrásokból származnak értékesítéseid és hosszú távon maximalizálni szeretnéd a megtérüléseket, akkor fontold meg a SEO-t.
- Ha új terméked van, vagy van egy visszautasíthatatlan ajánlatod, akkor próbáld ki a fizetett hirdetéseket. Könnyen és gyorsan forgalmat irányíthatsz a webhelyedre, beállíthatod a hirdetési limitet, és ha úgy látod – szükség esetén kikapcsolhatod a hirdetéseket.
- Ha tudatosan szeretnéd felépíteni a vállalkozásod tartalom marketinggel ötvözve, akkor kérj ajánlatot működő és eredményes SEO stratégia kidolgozására.
Hibrid választásként úgy is dönthetsz, hogy integrálod mind a SEO-t, mind pedig a PPC-t, így rövidebb, illetve akár hosszabb távon is jó eredményeket érhetsz el az online kereskedelemben. A legtöbb esetben a legideálisabb választás a két terület ötvözése, de ha nem vagy benne biztos, hogy ezt pontosan milyen formában kéne tenned, fordulj hozzánk bizalommal, szívesen segítünk a döntés meghozatalában és a kivitelezésben is – legyen szó SEO-ról, PPC-ről vagy esetleg mindkettőről!